Hello, World!

Przyznam się szczerze, że nie spodziewałem się, że taki dzień kiedyś nastąpi oraz że będę próbował swoich sił w takim przedsięwzięciu, ale się stało. Jest to sprawa o tyle dziwna, o ile jakoś nieszczególnie czuję się związany z szeroko rozumianą blogosferą i nie jestem tak naprawdę w temacie. Coś jednak powiedziało mi, że może warto spróbować coś zdziałać na tym poletku. Tak też powstał ten blog. Jest on swego rodzaju sprawdzianem dla mnie samego czy uda mi się wykrzesać z niego coś ciekawego.

Na początku też pragnę zaznaczyć, że nazwa blogprogramisty.pl nie jest wiążąca i raczej wpisy pojawiające się tutaj nie będą dotyczyły tylko i wyłącznie tematów związanych z programowaniem. Jak wiadomo, programista też jest człowiekiem i również on może mieć coś do powiedzenia na tematy wszelakie, więc myślę, że różnorodność będzie jak najbardziej wskazana, a skupiał będę się ogólnie na technologiach będących w kręgach moich zainteresowań.

Jeśli chodzi o jakąkolwiek systematyczność, raczej bym się jej nieszczególnie tutaj spodziewał. Chciałbym, żeby to, co się będzie tutaj pojawiało w przyszłości, nie wynikało z jakiegoś przymusu, ale ochoty wyrażenia swojej opinii na dany temat.

Myślę, że nie ma co przedłużać tego wstępu w nieskończoność. Startujmy więc i niech historia tego bloga w końcu się rozpocznie.